Anna Boguń
23 sie 2013

 Ania jest nauczycielem wczesnoszkolnym i wychowawcą klasy II BLUE

Sama o sobie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im KEN w Krakowie, na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Współpracę z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym rozpoczęłam już podczas studiów, organizując wakacyjne projekty dla dzieci we współpracy ze studenckim wolontariatem „Projektor”, odbywając cenne praktyki zawodowe, a także pracując jako nauczyciel przedszkola.

Podczas studiów badałam wykorzystanie metody projektów w klasach I-III Szkoły Podstawowej – jest to wiodąca forma współpracy nauczyciela z dziećmi w systemie nauczania IB. Jednym z celów moich badań było również zorganizowanie i przeprowadzenie kilku projektów, których inicjatorami były przede wszystkim dzieci. Przez ostatni rok prowadziłam grupę przedszkolną w Open Future International Kindergarten, gdzie realizowałam projekty edukacyjne metodyką IBO.

W swojej pracy dydaktyczno wychowawczej staram się podążać za zainteresowaniami uczniów. Moje motto nauczycielskie brzmi: „Nie wpajajcie martwej wiedzy, ale dawajcie pewien styl myślenia, który pozwoli ująć istotę rzeczy”. Chciałabym, aby moi uczniowie zdobywali umiejętności i wiedzę nie na podstawie opowiadań innych osób, ale przede wszystkim na podstawie własnych doświadczeń, prób, refleksji, dlatego eksperymenty, proste doświadczenia i obserwacje są częstym elementem prowadzonych przeze mnie zajęć.
W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas wybierając najchętniej rowerowe wycieczki, bieganie. Interesuje się także rysunkiem oraz architekturą wnętrz.

Na zajęciach prowadzonych przeze mnie, dzieci będą miały m.in. okazję:

  • Zbudować „Balonową rakietę”, aby sprawdzić jaka jest siła rozpędzonego powietrza.
  • Skonstruować „Lodową wędkę”, by przekonać się jak sól działa na lód.
  • Zamknąć tęcze w szklance, używając do tego celu płyty CD i wody, aby zobaczyć jakie kolory kryje strumień światła.
  • Zainscenizować wymyśloną wspólnie z nauczycielem bajkę w teatrzyku przygotowanym z kartonowych pudełek.
  • W grupie stworzyć własną grę planszową i sprawdzić jak ustalone wspólnie reguły działają w praktyce.
  • W parze opiekować się zasadzoną rzeżuchą, aby wykazać się odpowiedzialnością, troską oraz umiejętnością współpracy.

My o niej

Anna jest niezwykle ciepłą osobą, którą dzieci krótko po poznaniu uwielbiają. Szybko się do nie przytulają i słuchają tak, jak mamy. Tematem jej pracy licencjackiej była metoda projektowa, co przekonało nas, że myślimy o edukacji dzieci w podobny do naszego sposób. Ma 100 pomysłów na minutę, a każdy lepszy od poprzedniego. Wykonuje mnóstwo pomocy i przedmiotów potrzebnych do nauki osobiście, ponieważ ma ogromne zdolności manualne. Jesteśmy pewni, że zapewni w przedszkolu ciepłą, miłą atmosferę, gdzie dzieci będą się dobrze czuły, a jednocześnie zadba o ich rozwój umysłowy, w tym o kreatywność i nieszablonowe myślenie.

{gallery}Galeria_Dabrowa{/gallery}

http://credit-n.ru/offers-zaim/bistrodengi-zaymi-online-nalichnymi.html