Jakie są plany rozwoju szkoły?
23 Maj 2013

Obecnie szkoła rozpoczyna działalność w Krakowie w budynku przy ul. Kwiecistej 25. Mamy tu do sypozycji 6 sal lekcyjnych oraz świetlicę i salę rekreacyjno-sportową. To w zupełności wystarczy na pierwsze 3 lata działalności szkoły podstawowej.

Gimnazjum

W roku 2015 chcemy uruchomić gimnazjum, które również będzie realizowało filozofię nauczania IB – Middle Years Programme, w skrócie – MYP. W jakim dokładnie miejscu będzie realizowana nauka, jeszcze nie wiemy. Rozważamy kilka lokalizacji. Kluczowe kryterium to dobry dojazd komunikacją miejską z różnych stron Krakowa. Wybierzemy takie miejsce, które będzie w najprzyjemniejszym otoczeniu, a jednocześnie spełni wymogi prawa o szkolnictwie. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje.

Liceum

W 2016 roku chcemy uruchomić liceum, które zakończy się Maturą Międzynarodową. Będzie to zwieńczenie naszych wysiłków w celu zapewnienia pełnej edukacji dla dzieci w ramach programu certyfikowanego przez International Baccalaureate Organization.

Nowy budynek

W roku 2016, czyli za trzy lata, chcemy zakończyć budowę nowego budynku szkoły o powierzchni około 1000 m kw. z salą gimnastyczną. Ten budynek będzie służył szkole podstawowej dla dotychczasowych 3 roczników oraz kolejnym pierwszoklasistom. Lokalizacja tego budynku będzie konsultowana przede wszystkim z rodzicami dotychczsowych uczniów, aby mieli dogodny dojazd.

Dalsze plany

W dalszych latach planujemy rozwijać sieć szkół pod marką Open Future w innych miastach, aby umożliwić edukację na najwyższym poziomie dzieciom w całej Polsce. Mamy też nadzieję, że uda się uruchomić programy stypendialne dla dzieci z innych krajów, aby nasi uczniowie mogli nawiązywać kontakty międzynarodowe, które zaprocentują w przyszłości.