Małgorzata Arczewska

portret

Małgosia jest koordynatorem PYP i wychowawca III BLUE

Sama o sobie

Swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną rozpoczęłam na Uniwersytecie Warszawskim. Dzięki stypendium LLP ERASMUS miałam okazję zapoznać się z fińskim systemem edukacji, a także metodą nauczania dwujęzycznego CLIL. Studia na Uniwersytecie Wschodniej Finlandii stały się moją inspiracja do napisania pracy magisterskiej.

Na ostatnim roku studiów zostałam stypendystą programu MOST na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie poszerzyłam swoją wiedzę dotyczącą animacji społeczno-kulturowej.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w czasie praktyk studenckich w Polsce i Finlandii oraz pracując jako nauczyciel języka angielskiego w szkole i przedszkolu. W tym roku mam przyjemność dołączyć do zespołu Open Future International School jako nauczyciel wychowawca klasy pierwszej oraz koordynator programu IB PYP.

Bardzo się cieszę z możliwości pracy w zespole międzynarodowym. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości, satysfakcji, ale również stanowi dla mnie ogromne wyzwanie i sprawia wiele niespodzianek. Niemniej jednak oparta jest na wspólnym ciągłym uczeniu się.

My o niej

Zwróciła naszą uwagę wyjazdem do Finlandii, gdzie jak się okazało studiowała pedagogikę po angielsku i jednocześnie praktykowała nabywane umiejętności w szkole podstawowej przy Uniwersytecie w Joensuu. Fiński system edukacyjny jest chwalony przez ekspertów i zbliżony w swych założeniach do filozofii IB. Jest bardzo ambitna, a jednocześnie poukładana, systematyczna i opanowana. W związku z tym poza uczeniem dzieci, powierzyliśmy jej bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję Koordynatora Programu PYP, czyli nadzór nad wdrażaniem go w naszej szkole. Bardzo dobrze mówi po angielsku i świetnie porozumiewa się w tym języku nawet z polsko-języcznymi dziećmi – w trakcie rekrutacji na jednym z zajęć z maluchami z przedszkola mówiła do nich po angiesku w taki sposób, że wszystko rozumiały.

{gallery}Galeria_Arczewska{/gallery}