Mariola Tylek
7 sie 2014

Mariola jest polskojęzycznym nauczycielem programowym

 Sama o sobie

Zachwycić się kroplą rosy na liściu, zadziwić się pływającą chmurą, znieruchomieć na widok ślimaka na łące. Dla nas rzeczy niezauważalne, dla dzieci magiczne. Przeczytałam kiedyś, że świat jest jak szary, puchaty królik. Dorośli często wpadają w jego futro zwane rutyną. Dzieci poruszają się po powierzchni, nie dając się wciągnąć szarości- zdumiewając się otaczającym światem. Dlatego właśnie wybrałam pracę z dziećmi.  

Jestem absolwentką kierunków: pedagogika o specjalności społeczno- opiekuńcza oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny Terapia Pedagogiczna przy Polskim Stowarzyszeniu Psychologów Praktyków. Posiadam kwalifikacje do prowadzenia zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i warsztatach poszerzających moją wiedzę nt. pracy z dziećmi. W najbliższym czasie chcę zgłębić tajniki Porozumienia bez przemocy i Treningu kreatywności.

Posiadam pięcioletnie doświadczenie w pracy edukacyjnej jako nauczyciel przedszkolny, wczesnoszkolny, pedagog szkolny, nauczyciel wspomagający oraz wychowawca świetlicy. W pracy dydaktycznej wykorzystuję głównie metody aktywne, dzięki którym dzieci samodzielnie dochodzą do wiedzy, formułują wnioski, dokonują klasyfikacji czy hierarchizacji. Ważne jest dla mnie, aby było kreatywnie, by pobudzać dziecięcy potencjał.
Współpracuję z Instytutem Nauki Lektikon prowadząc szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów. Wraz z koleżankami tworzymy Grupę Kreatywną – Przestrzeń Spotkania, organizujemy warsztaty dla dzieci i rodziców, szkolenia dla studentów, nauczycieli i rodziców.

Prywatnie nieustannie zakochana w górach, rowerze, wspinaczce, książkach i nietypowych podróżach. Śmiało mogę powiedzieć, że mam szczęście do ludzi, których poznaję na swojej drodze życia. Moje motto „Życia się nie wybiera, życie się przeżywa”.

 

http://credit-n.ru/offers-zaim/4slovo-bystrye-zaymi-online.html