O nas

12 czerwca 2017 o godzinie 20:20 zostaliśmy poinformowani,
że Open Future International School zdobyła CERTYFIKAT
International Baccalaureate Organization i stała się kolejną szkołą IB World School.

Jesteśmy pierwszą w Krakowie i jedyną w Małopolsce szkołą, która przeszła pomyślnie proces autoryzacji Primary Years Programme.

To dla społeczności Open Future ogromny sukces, na który ciężko pracowaliśmy przez całe 4 lata (tyle trwa proces kandydacki).

Aby uzyskać więcej informacji o IB i jej programach, zapraszamy na stronę: www.ibo.org

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na temat Open Future International School. Mamy nadzieję, że dzięki poniższym tekstom poznasz nas bliżej oraz zainspirują Cię one do poznania podjęcia decyzji o powierzeniu nam niezwykle ważnej misji, jaką jest edukacja Twojego dziecka. Zawsze chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, zatem prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.

5D3_2464 1

TED 2013 – Sugata Mitra o przyszłości edukacji[
TED to konkurs mówców, którego zasady są następujące: każdy może mówić o tym, o czym chce. Uczestnik sam wybiera tematykę swojego wystąpienia, a następnie wygłasza mowę trwającą 20 minut. Zwycięzcą TED w 2013 roku był  Sugata Mitra, brytyjski badacz procesów edukacji. W ciągu 20-minutowego przemówienia wyjaśnił historię powstania współczesnego systemu edukacyjnego i nakreślił własną wizję edukacji przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ…

Jaką wybrać edukację?
Nauka w Open Future International School opiera się na uznanym na całym świecie międzynarodowym programie, który nie narzuca odgórnie, czego dziecko powinno nauczyć się w szkole, albowiem zakres materiału do opanowania przez ucznia wyznacza krajowe Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako szkoła kandydacka jesteśmy wspierani i kontrolowani w zakresie dydaktyki, czyli metodologii przyswajania wiedzy oraz kształtowania cech, którymi mają dysponować absolwenci ich placówek edukacyjno-wychowawczych. W czym więc tkwi zasadnicza różnica?

CZYTAJ WIĘCEJ…

Geneza szkoły Open Future International School
Na początku pojawiły proste, choć zarazem bolesne pytania… które każdy z nas po cichu sobie zadaje, chociaż jednocześnie boi się odpowiedzi. Wszak od 1989 roku w Polsce wiele rzeczy zmieniło się na lepsze, lecz wraz z postępem politycznym ściągnęliśmy sobie na głowy także choroby cywilizacyjne, zaś pewnych ważnych kwestii społecznych do dziś nie udało się rozwiązać. Pomimo ponad dwóch dekad ciężkiej pracy wciąż jesteśmy daleko za Stanami Zjednoczonymi tudzież najbardziej rozwiniętymi krajami Europy Zachodniej.

CZYTAJ WIĘCEJ…

Czym nasza szkoła różni się od szkół publicznych?
Wciąż zastanawiasz się nad wyborem edukacji dla swojego dziecka i wahasz się pomiędzy szkołą publiczną oraz Open Future International School? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie różnic między naszą szkołą i placówkami publicznymi, a także wymieniliśmy spodziewane korzyści dla Twojego dziecka, jeśli zdecydujesz się powierzyć nam jego naukę.

CZYTAJ WIĘCEJ…