Policja w Open Future!
30 wrz 2013

Tak to prawda, policja przyjechała do Open Future, ale na nasze zaproszenie. W ramach projektu „Bycie uczniem wiąże się z nowymi wyzwaniami” w klasach pierwszych realizowany był blok o zasadach w szkole, w klasie i na ulicy. Na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły dzieci mogły osobiście porozmawiać z policjantami, którzy opowiedzieli dzieciom także o swojej pracy i obowiązkach. Każdy mógł założyć policyjną czapkę, potrzymać odznakę, a nawet kajdanki, czym dzieci były zachwycone, gdyż na codzień nie mają takiej okazji.

Dzieci rozmawiały z policjantami i same zadawały im różne pytania, by dowiedzieć się na czym polega praca stróża prawa. Opowiadały jak powinien być ubrany policjant i jakie ma zadania do wykonania. Policjanci pytali dzieci, jak powinny sie zachować w różnych sytuacjach np. jak ktoś nieznajomy puka do drzwi mieszkania, albo zachęca na placu zabaw, żeby dziecko gdzieś poszło z nim. Poruszany był też temat podstawowych zasad poruszania sie po ulicach np. którą stroną idziemy, jak nie ma chodnika itp.

Na koniec spotkania każde dziecko dostało obrazek do pokolorowania i jabłuszko od policjantów.

Największa frajda czekała na koniec spotkania – dzieci mogły pooglądać prawdziwy policyjny samochód i wcielić sie w rolę zarówno policjanta jak i więźnia 🙂

Zobaczcie sami jak to wyglądało!

{gallery}Policja_1_2013{/gallery}

{gallery}Policja_2_2013{/gallery}

{gallery}Policja_3_2013{/gallery}

{gallery}Policja_4_2013{/gallery}

http://credit-n.ru