Program Dnia Otwartego 23.06.2013
19 czerwiec 2013

Dzień otwarty w Open Future coraz bliżej!
Widzimy się już za 3 dni…
Prosimy o zapoznanie się z programem, który dla Państwa przygotowaliśmy.

Program:

15:00 – powitanie przybyłych rodziców z dziećmi oraz zwiedzanie szkoły.

15:20 – zaproszenie rodziców na prezentację, a dzieci na różne, ciekawe zajęcia pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogów.

Część dla rodziców:

15:30 – rozpoczęcie prezentacji szkoły i jej oferty oraz metodyki IB.

Specjalnymi gośćmi będą:

• Kinga Chmiel – koordynator IB projektu PYP ze szkoły Monnet International School w Warszawie
  • Anna Oczkoś – dietetyk z firmy kateringowej „Palce Lizać’
  • Sebastian Klim – właściciel szkółki pływania w J&J Sport Center

Część dla dzieci:

Program jest tak ułożony by dzieci mogły uczestniczyć we wszystkich zajęciach, na które będą miały ochotę.

• Zajęcia doświadczalne„Różne pytania na temat latania”. Dzieci zaglębią temat latania, ruchów powietrza czyli:

Co suszarka może nam powiedzieć o balonie, a co o spadochronie?
    Jak to się dzieje, że samolot unosi się w powietrze i nie spada?  A są  też i takie, które potrafią zawisnąć  w jednym miejscu – zupełnie jak kolibry… jak to możliwe?
    Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania, wykonując ciekawe inżynieryjne eksperymenty.
    Dzieci poznają kilka faktów dotyczących zjawisk i ruchu powietrza, wspólnie zastanowimy się, co to znaczy, że natura jest matką wynalazków.
    Co więcej, w trakcie naszego warsztatu nie poprzestaniemy na odpowiedziach. Będą one raczej punktem wyjścia do  kolejnych pytań, bo to właśnie ciekawość poznawcza,  dociekliwość i samodzielność  są istotą metody projektu, którą będzie realizowany  program nauczania  w Open Future.

Czas trwania: I zajęcia 15:30 – 16:30, II zajęcia 16:30-17:30

• Zajęcia plastyczne – Projekt: „Kosmiczne dzieło dzieci„. Dzieci stworzą wspólną pracę – zaprojektują i wykonają planety i gwiazdy, a następnie umieszczą je na wielkim arkuszu – Kosmosie. Przy okazji tej zabawy dowiedzą się dużo o ciałach niebieskich, które wypełniają wszechświat. Po zakończeniu przedstawią swoją wspólną pracę rodzicom licząc na zainteresowanie i pochwały ;).

Czas trwania zajęć: 15:30-17:30

• Zajęcia z jogi – „Poznawanie assan przez zabawę”. Zajęcia będą prowadzone specjalnie według programu dla małych dzieci. Prowadząca zamiast mówić dzieciom, jak mają wyglądać figury, pokaże im je na rysunkach i zachęci do samodzielnych prób ich wykonania pomagając im i korygując próby.

Czas trwania zajęć: od 15:30 – 17:30, zmiany grup według potrzeb.

• Zajęcia taneczne – „Wyginam śmiało ciało„. Mnóstwo dobrej zabawy w takt gorących rytmów!

Czas trwania zajęć: od 15:30, zmiany grup według potrzeb.

Wszystkie powyższe zajęcia będą odbywać się w oddzielnych salach.

Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy salę zabaw, gdzie pod opieką Pani Ani spędzą mile czas.

Prosimy aby dzieci były ubrane w swobodną odzież, nie krępującą im ruchów i miały możliwość ściągnięcia bucików na zajęciach z jogi i tańca.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Open Future:)