Przeniesienie ucznia do Open Future
23 marzec 2015

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad przeniesieniem dziecka do naszej szkoły, opisujemy poniżej podstawowe kwestie z tym związane.

Liczebność klas

Maksymalna liczba dzieci dzieci w klasi to 18. Mamy to zapisane w umowie z rodzicami, więc przeniesienie dziecka jest możliwe, jeśli tylko klasa liczy mniej uczniów.

Język angielski

Dzieci w naszej szkole uczą się bardzo intensywnie tego języka – 50% zajęć nauczyciel prowadzi w tym języku. Uczą się go w sposób naturalny, słuchając go rzeczywistych sytuacjach.

Naszym celem jest, aby dzieci na koniec szkoły podstawowej płynnie posługiwały się językiem angielskim. Jednak na każdym etapie jest możliwość dołączenia do klasy. Nawet, jeśli dziecko wcześniej nie uczyło się w taki sposób, po kilku miesiącach dogoni poziom angielskiego w klasie.

Jeśli materiał przedstawiany po angielsku będzie nie do końca zrozumiany przez ucznia, nauczyciel w czasie po lekcjach przepracuje temat z uczniem po polsku.

Akceptacja przez grupę

Dzieci w Open Future od początku uczą się współpracować ze wszystkimi w równym stopniu. Jedną z cech ucznia IB jest „Otwarty”, nad czym nauczyciele pracują, aby tą cechę ujawnić w każdym uczniu i utrwalać. Z naszych doświadczeń wynika, że nowe dzieci w klasie są witane ciepło i z ciekawością. Nauczyciel czuwa, aby nowy uczeń dobrze się czuł i szybko zaaklimatyzował.