Zdrowe żywienie

KEEP CALM and EAT HEALTHY

Dzieci szczególnie powinny dbać o swoje zdrowie i spożywać odpowiednio zbilansowane posiłki. Wpływa to korzystnie na ich rozwój intelektualny i fizyczny, a przede wszystkim na ich zdrowie. Edukację zdrowego żywienia w Open Future zaczynamy już od najmłodszych lat, a informacje na ten temat są obecne każdego dnia, np. podczas posiłków, a także w wybranych projektach edukacyjnych. W dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie swoich dzieci wspierają Open Future także rodzice. Na terenie szkoły i przedszkola nie można spożywać niezdrowych produktów, słodyczy i napojów o wysokiej zawartości cukrów.

Zajęcia i lekcje są tak rozplanowane, by dzieci mogły zjeść regularne, zdrowe posiłki w przytulnie urządzonych jadalniach. W ciągu dnia serwowane są dodatkowo mleko, owoce i warzywa dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

Uczniowie i ich rodzice mają dogodny dostęp do zamawiania posiłków on-line wybierając menu nawet od razu na cały miesiąc. W przypadku zgłoszonej nieobecności dziecka do godziny 8:30 rano nie jest naliczana opłata za posiłki w danym dniu.


W przedszkolu zapewniamy: śniadanie, zupę, II danie i podwieczorki.

W szkole zapewniamy:  zupę, II danie i podwieczorki.

Do wyboru są 4 rodzaje dań obiadowych:

  • danie mięsne
  • danie wegetariańskie/jarskie
  • danie bezglutenowe/bezlaktozowe lub inne diety specjalne
  • danie orientalne – kuchnia z Indii, Japonii, Chin, Tajlandii

W czasie obiadu dostępna jest woda do picia lub kompot.

Posiłki są dostarczane przez sprawdzoną firmę cateringową Royal Taste specjalizującą się od wielu lat w przygotowywaniu posiłków dla dzieci.