Wizyta w szkole z IB Monnet w Warszawie
27 kwiecień 2013

Dzieci w przedszkolu Monnet International Scholl26 i 27 kwietnia 2013 roku odwiedziliśmy kolejną szkołę realizującą programy International Baccalaureate Organization (IB Word Schools) – Monnet International School w Warszawie.

Pierwszego dnia naszego pobytu w Warszawie byliśmy w Przedszkolu Misia Paddingtona, w którym realizowany jest program IBO dla najmłodszych dzieci – Primary Years Programme. Zaraz po wejściu widzimy plakat z napisem:

„If the teacher is not on fire, neither are the students”

– od razu maluje się uśmiech na naszych twarzach. Nie musimy długo czekać by się przekonać, że pracują tutaj ludzie z pasją, zaangażowani całym sercem. Marzena Mróz – wicedyrektor przedszkola oraz Kinga Chmiel – koordynatorka PYP zaprosiły nas na zajęcia w grupie pięciolatków, które miały za zadanie przygotować prognozę pogody na majowy weekend. Prezentacja pogody w specjalnie przygotowanym telewizorze przerosła nasze oczekiwania. Dzieci grupami prezentowały pogodę dla całej Polski – muszę przyznać, że w niektórych rejonach się sprawdziła 😉

Następnego dnia odwiedziliśmy Gimnazjum i Liceum Monnet International School, gdzie uczestniczyliśmy w dniu otwartym szkoły. Zobaczyliśmy prezentację programu Middle Year Programme i lekcji polskiego podczas, której bawiliśmy się w mafię. Potem przyszedł czas na biologię, gdzie dwie uczennice liceum pokazały nam jak uzyskać DNA z kiwi, a na koniec poznaliśmy niezwykłą osobę, duszę tego miejsca – założycielkę i dyrektorkę Monnet International School – panią Hannę Buśkiewicz-Piskorską. Spotkanie z panią Hanną tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że programy IBO to najlepsza przyszłość dla dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty w Monnet International School w Warszawie.

{gallery}monnet{/gallery}