Zajęcia sportowe
1 cze 2013

„Sport to zdrowie i zabawa”

Sport jest ważnym elementem w życiu każdego dziecka. Ruch fizyczny pozytywnie wpływa nie tylko na jego zdrowie, ale pozwala również obudzić pasje, które mogą mu później towrzyszyć przez całe życie. Dajemy szansę na zaszczepienie w dzieciach sportowego bakcyla. dzięki czemu w przyszłości same będą mogły wybrać jaka dziedzina sportu najbardziej im się podoba.

 Proponujemy następujące zajęcia sportowe:

JOGA

Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, wpływające na koordynację ruchową i koncentrację, ale przede wszystkim poznanie swojego ciała i jego możliwości. Regularne praktykowanie już od najmłodszych lat bardzo uspokaja dzieci i korzystnie wpływa na sylwetkę ciała. Wykonywanie każdej pozycji współgra z pracą oddechu, co jednocześnie pozwala na lepsze dotlenienie umysłu. Pamiętać należy o tym, że joga to przede wszystkim relaks, który świetnie się sprawdza w przypadku dzieci, bowiem pomaga im w odreagowania wysiłku umysłowego w szkole. Zajęcia dla dzieci najmłodszych opierają się głównie na ćwiczeniach wplatanych w zabawy ruchowe.

TENIS STOŁOWY

To jedna z dyscyplin sportowych, która uczy dzieci zdrowej rywalizacji. Poznają dzięki temu, że sport to również zasady, których trzeba przestrzegać. Opiera się przede wszystkim na szybkości, wytrzymałości, koordynacji ruchowej oraz taktyce, która jest podstawą wygranej. Pozwala również na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej oraz poprawia refleks. Jest to doskonała szansa na zaszczepienie w dziecku ducha walki, co w dalszym życiu pomoże mu radzić sobie z rozwiązywaniem problemów dnia codziennego.

JAZDA NA ROLKACH

Najlepsze dla dziecka jest sport na świeżym powietrzu zwłaszcza, jeśli można go uprawiać z rówieśnikami. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej kryje w sobie wiele dobrego. Poprawia ogólną kondycję organizmu, wpływa korzystnie na pracę układu krwionośnego i oddechowego. Modeluje sylwetkę wzmacniając przede wszystkim mięśnie ud i pośladków, jak również łydek, górnych partii rąk i dolnej części kręgosłupa poprawiając przy tym pracę bioder i miednicy. Niewątpliwie ważnym atrybutem tej aktywności jest rozwijanie zmysłu równowagi. Możemy być również bezpieczni o stawy naszych pociech oraz o to, że będzie to czas spędzony na zabawie.

http://credit-n.ru/offers-zaim/sms-finance-express-zaimy-na-kartu.html