Zajęcia taneczne
31 maj 2013

dziewczynki tancerki„Taniec to radość dla ciała i duszy”

Dla dzieci to świetna zabawa, przez którą rozbudza się zamiłowanie do aktywności ruchowej. Taniec rozwija koordynację i zręczność, poprawia krążenie, kształtuje sylwetkę i postawę ciała, wzmacnia mięśnie i kondycję psycho-fizyczną.

Podczas tańca podnosi się poziom endorfin w organizmie, które powodują dodatkowo poczucie szczęścia.
Ważnym aspektem na zajęciach tanecznych jest też rozwijanie poczucia rytmu, a także koordynacji i pamięci ruchowo-tanecznej. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, która dobrze przygotowuje do dalszych ćwiczeń. Dzieci uczą się podstawowych kroków oraz układów choreograficznych, którym towarzyszą zabawy ruchowe, prowadzone również w języku angielskim. Proponowane przez nas zajęcia taneczne dają dziecku możliwość poznania różnych stylów tańca. Pamiętajmy, że każda forma taneczna wpływa pozytywnie na nasze dzieci, ich emocje i samopoczucie.

Proponujemy następujące zajęcia taneczne:

Balet

Klasyczna forma taneczna najbardziej interesująca dziewczynki, które marzą o tym by zostać baletnicami w pięknych tiulowych spódniczkach. Są to zajęcia niezwykle rozwijające koordynację ruchową i poprawiające sylwetkę dziecka. Dodatkowo świetnie wpływają na poprawę pamięci wzrokowej i uwrażliwiają na muzykę i taniec.

Salsa

Bardzo modny ostatnio i popularny na całym świecie taniec latynoamerykański tańczony do rytmicznej muzyki. Dla dzieci salsa to przede wszystkim ruch, dynamika, pozytywna energia i zabawa. Dodatkowo doskonale wpływa na samopoczucie i kondycję fizyczną. Salsa może być formą relaksu dzięki specyficznej muzyce.

 

Taniec Towarzyski

Kiedyś tańczony na salach balowych, dzisiaj skrupulatnie trenowany by zdobywać mistrzowskie tytuły na zawodach. Zaliczany jest do trudniejszych, ponieważ posiada ścisłe zasady, podobnie jak inne dyscypliny sportowe. Dzieci ćwicząc taniec towarzyski od najmłodszych lat uczą się konsekwencji w działaniu i dobrze rozumianej rywalizacji. Taniec ten przygotowuje bardzo dobrze technicznie dziecko, dzięki temu w przyszłości z łatwością może poradzić sobie z innymi technikami tanecznymi.

Hip-Hop

Nowoczesna forma taneczna, coraz częściej wybierana przez dzieci. Zajęcia te gwarantują dobrą zabawę, jednocześnie rozwijając wszechstronnie w tańcu. Charakteryzuje się oryginalnymi, płynnymi ruchami, gimnastyczną sprawnością, a już w zaawansowanym stopniu figurami akrobatycznymi. Układy taneczne realizowane są na stosunkowo małej powierzchni.

Modern Jazz

Kasyczna forma tańca, nawiązująca do baletu, jednak posiadająca swój własny unikalny styl. Charakteryzuje się swobodą ruchu, nieograniczoną ekspresją i improwizacją. Szczególnie duży nacisk w tej technice kładzie się na izolacje, czyli poruszanie poszczególnymi partiami ciała niezależnie od innych. Dzieci kształtują swoją świadomość ciała poprzez liczne ćwiczenia koordynacyjne i rozciągające. 

Zajęcia taneczne są uruchamiane w momencie zebrania grupy i są dodatkowo płatne.

Grafik zostanie ustalony z chwilą zgłoszenia się odpowiedniej ilości dzieci do poszczególnych grup.

 

http://credit-n.ru/offers-zaim/srochnodengi-online-zaymi.html